Na czym polega wybielanie zębów?

Piękne i białe zęby z pewnością sprawiają doskonałe wrażenie wśród znajomych. Część osób ma z natury bardzo jasne uzębienie, natomiast inni miewają je kremowe, szare lub żółtawe i jest to zupełnie normalne. Modele i artyści przedstawiani w czasopismach i w telewizji mają śnieżnobiałe zęby wskutek korekcji zdjęć podczas obróbki graficznej materiałów prasowych, lub noszą specjalne nakładki nadające biel uśmiechowi. Widzowie marzący o podobnym wyglądzie mogą rozjaśnić swoje zęby o parę tonów. Tego typu zabieg wykonuje w swoim gabinecie dentysta. Lublin to miejsce, gdzie bez problemu można się umówić na wybielanie. Listę takich miejsc znajdziesz na dentysta-stomatolog.com>Lublin. Istnieją pewne przeciwwskazania do procedury wybielania zębów. Nie zaleca się tego zabiegu matkom karmiącym i ciężarnym, dzieciom poniżej 16 roku życia, osobom z nadwrażliwością termiczną zębów, z mocnymi przebarwieniami spowodowanymi stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin, oraz alergiami.

Przed poddaniem się rozjaśnianiu należy starannie usunąć kamień nazębny i wszelkie osady, ponieważ odczynnik musi oddziaływać bezpośrednio na szkliwo. Zabieg polega na nałożeniu preparatu na bazie nadtlenku na zęby i oświetleniu ich laserem. Wtedy na powierzchniach zębów dochodzi do utlenienia szkliwa, przez co zmienia ono swój odcień na bielszy. Efekt zabiegu zależy w dużej mierze od zastosowanego koloru lasera. Mniej wydajne oświetlenie stosuje się u pacjentów z wrażliwymi zębami, aby uniknąć ich nadmiernej czułości na bodźce po rozjaśnieniu. Przez parę dni po wykonanej procedurze, szkliwo zębów jest niezwykle porowate i jak gąbka chłonie różne substancje. Trzeba więc stosować dietę wolną od barwników pokarmowych, zawartych w wielu owocach, warzywach, sokach, herbacie i kawie. Najlepiej przez ten czas oprzeć pożywienie na jasnych produktach, takich jak nabiał, ryż oraz ziemniaki. Brak konsekwencji na tym etapie doprowadzi do brzydkiego przebarwienia zębów, przez co osiągnie się efekt przeciwny do zamierzonego. Problem stanowi także palenie tytoniu, warto więc na kilka dni zastąpić papierosy np. plastrami nikotynowymi. Wybielanie zębów przeprowadza w swoim gabinecie wielu stomatologów. Lublin to siedziba wielu niezłych dentystów, którzy pomogą rozjaśnić uśmiech, minimalizując ewentualną nadwrażliwość tkanek i doradzając, jak pielęgnować jamę ustną po procedurze, aby uzyskać optymalne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>