Powiedz nie zaskórnikom! Czas na wizytę u kosmetyczki

Gdy przyjrzymy się naszej twarzy w lustrze i dostrzeżemy czarne kropeczki, to zamiast wpadać w panikę, albo co gorsze, wyciskać je, powinniśmy chwycić za telefon i umówić się na wizytę u bydgoskiej kosmetyczki. Co prawda, w sieci możemy znaleźć wiele domowych sposób na tą przypadłość, ale ich skuteczność pozostawia zwykle wiele do życzenia. By mieć pewność, że nasza skóra będzie promienna i zdrowa powinnyśmy znaleźć salon kosmetyczny w Bydgoszczy [szczegóły: Świat Urody > Bydgoszcz], w którym uzyskamy fachową poradę a w razie potrzeby specjalista wykona odpowiednie zabiegi. Skąd się biorą zaskórniki? Choć zaskórniki, wypryski i wszelkie niedoskonałości skóry kojarzą się głownie z okresem dojrzewania, to z tym problemem boryka się również wiele dojrzałych kobiet. Ich główną przyczyną jest nadmiar sebum. By zahamować jego nadprodukcję, należy stosować kosmetyki odpowiednie dla naszego rodzaju cery. Ważne jest także aby nie dopuszczać do jej odwodnienia, gdyż będzie to skutkowało tym, że nasza skóra, by się nawilżyć, zacznie wytwarzać więcej sebum.

Można wyróżnić dwa rodzaje zaskórników: – zamknięte – przyjmują postać białej kaszki, która prześwituje spod skóry; – otwarte – to nieestetycznie wyglądające jak brązowe lub czarne kropki, które najczęściej pojawiają się na nosie i czole. Decydując się na skorzystanie z fachowej pomocy, kosmetyczka może zaproponować nam następujące zabiegi: -oczyszczanie manualne – podczas tego zabiegu kosmetyczka nałoży na naszą twarz specjalny preparat rozmiękczający, a następnie skieruje na naszą twarz strumień pary. Po upływie ok. 5-10 minut zmyje preparat i wyciśnie zaskórni. Cały zabieg zakończy się dezynfekcją skóry i nałożeniem maseczki ściągającej oraz kremu. Jest to metoda zalecana na usunięcie prosaków (Bydgoszcz- ok. 100 zł); -peeling kawitacyjny – to oczyszczanie porów ultradźwiękami. Kosmetyczka używa do tego specjalnego aparatu, który emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Jest to zabieg delikatny dla skóry, a o częstotliwości fal decyduje kosmetyczka ( Bydgoszcz – ok. 200 zł); – złuszczanie kwasem migdałowym – podczas tego zabiegu kosmetyczka nakłada na twarz środek wyrównujący pH, a następnie preparat z kwasem. Na koniec kosmetyczka nakłada krem z filtrem UV (Bydgoszcz – ok. 250 zł). Walka z zaskórnikami jest niezwykle trudna, ale dzięki profesjonalnym zabiegom w salonach kosmetycznych w Bydgoszczy mamy szansę na pozbycie się wszelkich niedoskonałości, byśmy mogły cieszyć się piękną cerą każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>