Rodzaje depilacji

Salony kosmetyczne przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego przeżywają istne oblężenie. Sporo kobiet pragnie bowiem wyglądać na plaży jak najlepiej i prezentować gładkie ciało. Aby tak się stało mogą zdecydować się na samodzielną depilację lub wizytę w salonie kosmetycznym i długotrwałe pozbycie się włosków.

Jakie możliwości w kwestii depilacji dają renomowane salony kosmetyczne? Depilacja pastą cukrową – to jedna z najdelikatniejszych metod usuwania niechcianych włosków na wszystkich partiach ciała. Sama pasta jest tworzona przy użyciu wody, cukru oraz soku z cytryny w odpowiednich proporcjach. Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa włosy zgodnie z ich kierunkiem wzrostu, przez co minimalizowane jest ryzyko wrastania włosków. Dużą zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że podczas zabiegu pasta cukrowa przykleja się wyłącznie do usuwanych włosków w związku z czym zabieg można wykonywać nawet u osób ze skórą wrażliwą czy problemami z żylakami. Efekt utrzymuje się około 3-4 tygodni. Ceny zabiegu u kosmetyczki w Bielsku Białej [swiaturody.com – kosmetyczka – Bielsko-Biała] zaczynają się od 100 zł (całe nogi).

Depilacja woskiem – to najpopularniejsza forma usuwania owłosienia. Kosmetyczka nakłada wosk cienką warstwą na wybraną przez klientkę partię ciała (można wydepilować między innymi łydki, uda, ręce, plecy czy strefę bikini), następnie przykleja papierek flizelinowy i zrywa go „pod włos”. Dzięki zastosowaniu tej metody depilacji włoski odrastają wolniej (pojawiają się nie wcześniej niż po czterech tygodniach), ponadto stają się słabsze, a z czasem także mniej widoczne. Zabieg trwa krócej niż w przypadku depilacji pastą cukrową, jest także tańszy. W Bielsku Białej cena zabiegu to około 70 zł (całe nogi).

Depilacja laserowa – dobrze wykonana i powtórzona kilkakrotnie (zależnie od indywidualnych predyspozycji 3-5 razy) pozwala na usunięcie zbędnych włosków na stałe. Dzieje się tak, ponieważ wiązki światła laserowego niszczą mieszki włosowe uniemożliwiając w ten sposób ich odrośnięcie. Co istotne taka depilacja jest skuteczna tylko u osób mających ciemne włosy. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że przez kilka tygodni po wykonaniu tego rodzaju depilacji nie można się opalać, dlatego też należy pamiętać, aby zsynchronizować zabiegi z planami wakacyjnymi i wykonać je odpowiednio wcześniej. Cena zabiegu na całych nogach w salonie kosmetycznym w Bielsku Białej to około 250 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>