Skuteczne wybielanie zębów

Problemy z zębami dotykają wielu osób. Często ludzie skarżą się na przebarwienia, które na nich powstały. Istnieje wiele przyczyn, przez które zęby nie są śnieżno białe. Przebarwienia powodują przede wszystkim kawa oraz wino czerwone. Negatywny wpływ ma również palenie papierosów. Zażółcenia i kamień powodowane są również przez niektóre antybiotyki. Są to tylko niektóre produkty, które oddziaływają źle na szkliwo zębów. Metod związanych z wybielaniem jest wiele. Można zmienić kolor zębów stosując domowe sposoby. Innym rodzajem jest wykorzystanie profesjonalnych technik u stomatologa. Te jednak wiążą się z większymi kosztami. Co zatem zrobić, by móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Nie mając wielu środków na wybielenie zębów warto zastosować domowe metody. W pierwszej kolejności należy udać się do dentysty w celu usunięcia kamienia. Po tym zabiegu można rozpocząć przywracanie odpowiedniej barwy zębów. Wykorzystując wybielanie na własną rękę należy pamiętać, by dokładnie przeczytać wszelkie ulotki. Niezastosowanie się do rad, które są w nich zawarte może skutkować niepowodzeniem. Nie stosując się do zaleceń można wyrządzić sobie krzywdę i nieodwracalne szkody.

Metod domowego wybielania jest wiele. Jedną z nich są przezroczyste paski, które przykleja się do zębów. Produkt nasączony jest żelem wybielającym. Stosuje się go dwa razy w ciągu dnia i pozostawia na określony czas. Paski przyklejane są do górnej i dolnej szczęki. Innym sposobem są pasty. Należy je zastosować dwa razy dziennie oraz po jedzeniu. Z pasty wybielającej należy korzystać zamiennie ze zwykłą. Ciekawym pomysłem na wybielenie jest wybielacz w sztyfcie. Preparat aplikuje się na zębach za pomocą specjalnie zakończonej końcówki. Stosuje się go po umyciu zębów, najlepiej na noc.

Wybielanie można wykonać również w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Przywracaniem bieli zębom zajmuje się wtedy dentysta. Gdańsk oferuje profesjonalne zabiegi stomatologiczne. Wybielanie zębów w ten sposób nie jest tanią metodą, jednak dobrze jest, kiedy wykonuje to odpowiednio wykwalifikowany stomatolog. Gdańsk pod tym względem ma w swej ofercie wiele możliwości w szerokim zakresie cenowym. Należy pamiętać, że efekty są wtedy dużo trwalsze niż w przypadku domowych metod. Zabiegi są bardziej skuteczne i niewątpliwie bezpieczniejsze. Warto przemyśleć czy jednak droższa metoda nie będzie bardziej opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>