Zabiegi kosmetyczne podwyższonego ryzyka

Zdecydowana większość zabiegów kosmetycznych nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia klientek. Jednak nie oznacza to, że wszystkie można przeprowadzać bez żadnego przeszkolenia. Wręcz przeciwnie. W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinny pracować doświadczone osoby, które z jednakową rzetelnością podchodzą zarówno do zwykłego wyrównywania paznokci i obcinania skórek, jak i do zabiegów depilacyjnych.

W branży kosmetycznej jest także grupa zabiegów, które wiążą się z pewnym podwyższonym ryzykiem. Z tego względu wykonywane są często przez wykształconych lekarzy-plastyków. W zakres takich zabiegów wchodzą oczywiście różnego rodzaju operacje plastyczne, których z oczywistych względów nie może podjąć się zwykła kosmetyczka. Do grup zabiegów podwyższonego ryzyka wpisują się jednak też inne, wykonywane w miejscowym znieczuleniu lub po prostu wymagające dodatkowej wiedzy ze strony kosmetyczki. Mogą to być na przykład różnego rodzaju liftingi, liposukcje, odtłuszczanie, usuwanie blizn, znamion i rumieni, mikrodermabrazja oraz zabiegi na uzębieniu.

Takie usługi wymagają z jednej strony profesjonalnej wiedzy, doświadczenia i potwierdzonych certyfikatem umiejętności, z drugiej natomiast właściwych sprzętów i urządzeń, możliwie najnowocześniejszych. Nie zawsze też salon kosmetyczny dysponuje właściwym zapleczem techniczno-medycznym do wykonywania niektórych zabiegów. Nic więc dziwnego, że mniejsze salony i gabinety medycyny estetycznej skupiają się raczej na tych usługach kosmetycznych, które można wykonywać bez dodatkowych uprawnień. Przykładowo chcąc znaleźć specjalistę w Rzeszowie, wystarczy że wyszukamy hasło „salony kosmetyczne z Rzeszowa swiaturody”. W wynikach pojawią się najpopularniejsze gabinety w naszej okolicy. Każdy salon na swojej stronie zamieszcza informacje, jakie zabiegi wykonuje. Depilacja, manicure, oczyszczanie cery, peelingi, regulacja brwi oraz wszelkie usługi fryzjerskie to domena około osiemdziesięciu procent spośród wszystkich polskich salonów kosmetycznych. W pozostałych dwudziestu wykonuje się dodatkowo właśnie zabiegi o podwyższonym ryzyku, jednak są to najczęściej salony prowadzone przez samych lekarzy lub współpracujące z klinikami estetycznymi. Na szczęście potrzeby zwykłej Polki i zwykłego Polaka nie wykraczają poza podstawowe usługi kosmetyczno-fryzjerskie. Z pozostałych, bardziej inwazyjnych korzystają najczęściej osoby borykające się z zaawansowanymi kosmetycznymi problemami, anatomicznymi defektami bądź dolegliwościami skórnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>