Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Kobieta niezależnie od swojego wieku pragnie zawsze wyglądać wspaniale i olśniewająco. Są jednak takie okresy w życiu pań, że większość zabiegów proponowanych przez salony kosmetyczne nie może być stosowana. W trakcie ciąży kobiety powinny unikać jakiegokolwiek promieniowania i kontaktów z substancjami chemicznymi, które przez powłokę skórną mogą przeniknąć do krwiobiegu i dotrzeć do rozwijającego się maleństwa. Nie oznacza to jednak że przez dziewięć miesięcy nie można dbać o atrakcyjny wygląd. Wręcz przeciwnie – w miarę możliwości należy przykładać jak największą uwagę do starannej pielęgnacji skóry, aby nie nabawić się chociażby rozstępów.

belly button, birth, familyIstnieje kilka zabiegów kosmetycznych które z powodzeniem można wykonywać u kobiet w ciąży w salonie piękności. Dozwolone są na przykład zabiegi oczyszczające skórę twarzy. Oczywiście wymagane jest wówczas zastosowanie specjalnych kosmetyków niewywołujących podrażnień. Warto również poddać się zabiegom rewitalizującym. Ciąża jest bardzo męczącym okresem, który negatywnie odbija się na kondycji skóry twarzy. Warto od czasu do czasu stosować kąpiele rewitalizujące i delikatne masaże twarzy z użyciem nieszkodliwych olejków. W trakcie ciąży często na dolnych kończynach występują bolesne obrzęki. Dzięki zastosowaniu specjalnych technik masażu można je praktycznie zupełnie wyeliminować. Doświadczona kosmetyczka z Krakowa (Świat Urody) jest również w stanie polecić profesjonalne maści zapobiegające powstawaniu obrzęków. Polecane dla kobiet będących w ciąży są wszelkie zabiegi odprężające, a więc przede wszystkim masaże przy użyciu aromaterapii. Pomagają one pozbyć się napięcia, rozluźniają zmęczone mięśnie a także przywracają skórze świetlisty wygląd.

Pamiętaj, aby przed każdym zabiegiem u kosmetyczki poinformować obsługę salonu o tym, że jesteś w ciąży. Dzięki temu będzie możliwe dobranie odpowiedniego zabiegu do stanu w jakim jesteś i unikniesz groźnych powikłań, które mogą być spowodowane na przykład używaniem lasera w tym samym pomieszczeniu, w którym przebywasz. Zanim też udasz się na jakikolwiek zabieg kosmetyczny spędź trochę czasu nad wyborem odpowiedniego salonu kosmetycznego. Najlepiej idź w sprawdzone wcześniej miejsce. Jeżeli żadna z twoich koleżanek nie jest w stanie polecić ci odpowiedniego gabinetu kosmetycznego to wejdź na forum internetowe dla przyszłych mam i wyszukaj polecany salon w twojej okolicy. Wystarczy że przeszukasz istniejące posty pod kątem występowania frazy “kosmetyczka Kraków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>